Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

KOMUNIKACJA

5337
Linie ZTM współfinansowane z budżetu Gminy Jabłonna

Linie regularne: 723, 731, 741 i N63- ROZKŁAD JAZDY

Linie lokalne: L34, L41
- ROZKŁAD JAZDY

Całodobowe Miejskie Centrum Kontaktu: (22) 19115
Pod tym numerem konsultanci udzielą Państwu informacji o rozkładach jazdy, trasach i połączeniach, zmianach w komunikacji, cenach biletów i przepisach, obowiązujących ulgach, a także przyjmą Państwa zgłoszenie lub wniosek dotyczący jakości świadczonych usług, bądź konkretnego przewoźnika.

Dane adresowe:
Zarząd Transportu Miejskiego
ul. Żelazna 61
00-848 Warszawa
Adres e-mail: ztm@ztm.waw.pl
Centrala: 22-45-94-100 lub 22-826-82-11
Napisz https://secure.ztm.waw.pl/?c=115&l=1


Transport szkolny

Transport zapewniony jest niepełnosprawnym dzieciom pięcioletnim i sześcioletnim oraz dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym wraz z opieką w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego albo zwrot kosztów przejazdu dziecka i opiekuna na zasadach określonych w umowie zawartej między wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta) a rodzicami, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice.

Obowiązkiem gminy jest:
1) zapewnienie uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 127, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym – także do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 21. rok życia;
2) zapewnienie dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 36 ust. 17, a także dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą:
a) 24. rok życia – w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna,
b) 25. rok życia – w przypadku uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych;
3) zwrot kosztów przejazdu ucznia, o którym mowa w pkt 1 i 2, oraz jego opiekuna do szkoły lub ośrodka, wymienionych w pkt 1 i 2, na zasadach określonych w umowie zawartej między wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta) a rodzicami, jeżeli dowożenie i opiekę zapewniają rodzice.