Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Projekt pn.: „Budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu wsparcia usług opiekuńczych opartego na narzędziach TIK na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (E-Opieka)”

1742
Projekt realizowany w formule Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) którego Liderem jest Miasto Stołeczne Warszawa. W całym projekcie uczestniczy 9 gmin i miast w tym gmina Jabłonna oraz 15 gminnych jednostek samorządowych. Całkowity koszt projektu dla wszystkich Partnerów projektu: 26 093 125 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego to 20 874 500 zł. Dofinansowanie wynosi 80% projektu.

Projekt jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę zwiększenia dostępu i podniesienia jakości usług opiekuńczych dla mieszkańców gmin na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonowania (WOF) ZIT. W ramach projektu zostanie zaprojektowany i zbudowany system wsparcia usług opiekuńczych w oparciu o rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne, a następnie wdrożony wśród osób korzystających z usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Głównym działaniem w projekcie jest stworzenie centrum wsparcia 24/7 świadczącego teleusługi oraz teleopiekę. Na podstawie danych zgromadzonych przez centrum będzie podejmowana decyzja o rodzaju pomocy, która zostanie udzielona. Zastosowane urządzenia typu smart, np. tablet, technologie "ubieralne" powinny monitorować podstawowe parametry życiowe, a dodatkowe funkcjonalności takie jak czujnik gazu, dymu będą informować o potencjalnym zagrożeniu życiu i zdrowia. Zastosowanie narzędzi TIK pozwoli na skuteczne monitorowanie usług świadczonych w ramach pomocy społecznej w gminach biorących udział w projekcie, a dzięki temu na wystandaryzowanie i podniesienie jakości świadczonych usług poprzez zastosowanie narzędzi optymalizacji ich pracy oraz badania poziomu świadczonych usług. Ponadto służby świadczące usługi opiekuńcze zostaną wyposażone w przenośne zestawy urządzeń monitorujących podstawowe parametry życiowe podopiecznych. Elementem systemu będzie także platforma cyfrowa powiązana z centrum wsparcia. Platforma ma pomagać użytkownikom łączyć się z kręgami osób, które ufają sobie, a także z siecią opiekunów i innych profesjonalistów. Ponadto w ramach projektu usprawniony zostanie system zarządzania danymi gromadzonymi w domach pomocy społecznej, dzięki czemu zwiększy się efektywność oferowanych usług dla mieszkańców, a także zastosowane zostaną urządzenia monitorujące funkcje życiowe mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

Obecnie przygotowujemy się do podpisania umowy oraz aktualizujemy załączniki do wniosku o dofinansowanie.