Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Pałacowe spotkania z muzyką

1583
Czas trwania wydarzenia: od: 28.06.2020 r., godz. 13.00 do: 28.06.2020 r., godz. 15.00
UWAGA – specjalne zasady uczestnictwa i organizacji w związku z aktualnymi obostrzeniami i regulacjami COVID-19:
Ograniczona liczba miejsc , decyduje organizator. Koncert bezpłatny, Wejście na koncert możliwe tylko i wyłącznie z obowiązującą wejściówka. Wejściówki są do odebrania do dnia 26.06.2020 (piątek ) w Pałacu w Jabłonnie ( sekretariat, recepcja hotelu , restauracja) - tel.: 22 782 44 33
W dniu koncertu prosimy o przybycie do godz.: 12:30 i stosowanie się do poleceń obsługi Pałacu. Podczas trwania całego koncertu obowiązuje konieczność zachowania dystansu, zakrywania nosa i ust (maseczki), środki dezynfekcyjne do rąk będą dostępne na miejscu.
Osoby nierespektujące powyższych zasad nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu.


„O MIŁOŚCI… OD OPERY DO DISNEYA” RECITAL WOKALNY

Pałac w Jabłonnie z niezmierną radością zaprasza Państwa na kolejne „Spotkanie z muzyką”. Tym razem motywem przewodnim będzie miłość. Uczucie, które inspirowało twórców wszystkich epok. Znajdziemy się w świecie romantycznych pieśni, arii operowych, musicalowych przebojów i piosenek z bajek Walta Disneya. Tak zróżnicowany repertuar z pewnością nikogo nie pozostawi obojętnym; tak jak nie można być obojętnym w obliczu miłości. Wedle słów Anny Pastor usłyszymy „utwory mówiące o wielkim, romantycznym uczuciu oraz takie, w których miłość jest przyczyną smutku, łez czy rozpaczy. Miłość młodej dziewczyny, zranionej kobiety, miłość od pierwszego wejrzenia, miłość ze szczęśliwym zakończeniem, z nadzieją, oczekiwaniem, miłość, która stawia przed trudnym wyborem, miłość, która jest uzdrowieniem, miłość, która jest całym światem - tego wszystkiego będziemy mogli doświadczyć podczas recitalu „O miłości… od opery do Disneya”. Zapraszamy!

PATRYCJA SZYMAŃSKA

PROGRAM Robert Schumann (1810- 1856)- Widmung op.25 nr 1

Jean-Paul-Égide Martini (1741- 1816)- Plaisir d’amour

Camille Saint-Saëns (1835- 1921)- Mon coeur s’ouvre a ta voix
aria Dalili z opery Samson i Dalila

Jules Massenet (1842- 1912)- Va! Laisse couler mes larmes aria Charlotty z opery Werther

Mieczysław Karłowicz (1876- 1909)- Mów do mnie jeszcze op.3 nr 1
Ignacy Jan Paderewski (1860- 1941)- Chłopca mego mi zabrali op.7 nr 4

Fryderyk Chopin (1810-1849)- Piosnka litewska op.74 nr 16

PRZERWA

Piotr Czajkowski (1840- 1893)- Sried szumnowo bala op.38 nr 3

Henri Duparc (1848- 1933)- Chanson triste

Jerry Bock (1928- 2010)- Far from the home I love song Hodel z musicalu Skrzypek na dachu

Piotr Marczewski (ur. 1938)- Tango Lucy song Lucy z musicalu Ziemia obiecana

Sammy Fain (1902-1989), Jack Lawrence (1912- 2009)- Once upon a dream
z bajki Śpiąca królewna Walta Disney’a

Frank Churchill (1901- 1942)- Some day my prince will come z bajki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków Walta Disney’a

WYKONAWCY:
Anna Pastor- mezzosopran, Małgorzata Szymańska- Sadlakowska- fortepian

Anna Pastor- absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie doktor Anny Wereckiej (początkowo studiowała u Janusza Ratajczaka) oraz filologii włoskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Studia na SWPS podjęła jeszcze w trakcie nauki w PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie, w klasie Marii Olkisz, łącząc w ten sposób swoje dwie pasje- śpiew i naukę języków obcych. Uczestniczyła w kursie prowadzonym przez wybitnego coach’a-pianistę specjalizującego się w repertuarze pieśniarskim - Tomasza Herbuta. Brała również udział w masterclass prowadzonym przez Dariusza Grabowskiego. Obecnie pracuje w Teatrze Bajki, z którym występuje na scenach całej Polski. Brała udział m.in. w musicalu operowym pt. „Łódź Story” oraz w koncertach okolicznościowych organizowanych przez Akademię Muzyczną. Występowała w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym w Pałacu Szustra przy Morskim Oku oraz w Domu Literatów w Łodzi, w Stowarzyszeniu Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Często występuje w StołecznymCentrum Edukacji Kulturalnej. Jej recitalowy debiut odbył się na deskach Starej Prochowni przy warszawskiej Starówce. Poza repertuarem operowym można usłyszeć w jej wykonaniu utwory pieśniarskie,musicalowe, a także czarujące aranżacje piosenek z bajek Walta Disney’a.

Małgorzata Szymańska- Sadlakowska - ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie fortepianu prof. Krzysztofa Jabłońskiego na UMFC w Warszawie. Wcześniej swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła u takich profesorów jak: Tatiana Szebanowa, Janusz Olejniczak i Bronisława Kawalla. Studia w zakresie kameralistyki odbyła u prof. Macieja Paderewskiego, prof. Mai Nosowskiej, oraz st. wykł. Roberta Morawskiego. Pianistka wielokrotnie brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez Irinę Rumiancewą, Arie Vardiego, Verę Gornostaevą, czy Dominique Merlet. Małgorzata Szymańska jest laureatką wielu konkursów pianistycznych, w tym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Miłosza Magina w Paryżu (I nagroda),
Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warnie (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Sebastian (wyróżnienie), a także Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Val Tidone ( III nagroda). W roku 1997 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.
Pianistka wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą. W roku 2004 współpracowała z kwartetem Rucner. Od roku 2009 pracuje jako pianista-korepetytor w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej. Drugim torem rozwoju artystki jest śpiew solowy. M. Szymańska ukończyła z wyróżnieniem Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie śpiewu. Studia wokalne odbyła w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Leonarda Andrzeja Mroza. W maju 2009 roku została laureatką I nagrody Concorso Internazionale di Musica Gioia del Colle w kategorii wokalna muzyka kameralna. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów jak Charlotte Lehmann, Udo Reinemann, Olga Pasiecznik, Urszula Kryger, Maciej Pikulski, Jadwiga Rappe, Jerzy Artysz, Tomasz Herbut. Artystka występowała m.in. w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Łazienkach Królewskich w Warszawie, a także w Niemczech i Włoszech.

Kolejne „Pałacowe spotkania z muzyką” odbędą się 12 lipca - „Talentem świata obywatel” Recital Chopinowski. Wykonawcy: Yukino Hayashi- fortepian, Adrian Hodor- fortepian. Zapraszamy!